OBVESTILA od 20.10.2019 – 27.10.2019

Mesec oktober, namenjen molitvi rožnega venca in »Fatimska procesija«

Smo v mesecu oktobru, ki je posebej namenjen molitvi rožnega venca. Radi se zavedajmo čudovite pesmi, ki nas spodbuja: »Če rožni venec boš moli rad, dobil boš milost vsaki krat, Marija te ljubila bo, izprosila sveto ti nebo.« Ves mesec, kot običajno je pol ure pred sveto mašo molitev rožnega venca, pred izpostavljenim Najsvetejšim, v katedrali. Lepo vabljeni.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Misijonska nedelja

V nedeljo, 20.10.2019 bo vseslovensko praznovanje misijonske nedelje v Murski Soboti ob 15.00 uri. Prav tako bo to nedeljo nabirka namenjena za misijone. Lepo vabljeni.

Biblična skupina

Srečanje biblične skupine bo v ponedeljek, 21.10.2019 po večerni sveti maši.

Vsi lepo povabljeni, še posebej pa tisti, ki Vam je ljubezen do Svetega pisma bogat zaklad duhovnega življenja.

Vsi sveti – akcija »sveča manj« in »Pomnjenje«

Kmalu pa bo pred vrati tudi praznik vseh svetih, zato vas lepo povabim, da se že danes pripravljamo na dneve spomina na naše rajne. Tudi letošnje leto boste imeli možnost kupiti svečo in se tako udeležiti akcije »svečo manj« škofijske Karitas. Sveče ob dnevu vseh svetih so velika obremenitev za okolje, zato pa lahko darujemo za potrebe župnijske Karitas, še posebej vas vabim k daru za svečko Karitas (dar 1,50 EUR) za na grobove, s katerim boste naredili še dobro delo in pomagali župnijski in škofijski Karitas. Iskrena hvala za vašo pomoč in dobroto.

Obenem vas lepo vabim, k »Pomnjenju« vaših rajnih, za katere bomo tudi letošnje leto molili na pokopališču in vsak petek v mesecu novembru pri sveti maši. Duhovni namen za njih, lepo prosim oddajte tokrat do 29.10. v župnišču. Za naše rajne pa bomo molili na pokopališču in v župnijski cerkvi pri večerni molitvi rožnih vencev in tudi pri petkovih svetih mašah. Mnogi sprašujete kako lahko darujete tudi za vašega župnika? Vsi darovi , ki jih namenite ob »Pomnjenju« so pa namenjeni zame, zato se vam ob tem iskreno in prav iz srca zahvaljujem za vašo dobroto. Bog povrni!

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve

Za teden od 21.10. – 27.10. naprošam žene in dekleta iz Podsmrečja, Sp. trga in Kocbekove ceste, da prevzamete skrb, za čiščenje in krašenje župnijske cerkve. Iskren Bog povrni!

Sveti nadangel Mihael, brani nas v boju, bodi nam v pomoč zoper zlobnost in  zalezovanje hudobnega duha. Ukroti naj ga vsemogočni Bog, ponižno zato prosimo.

In ti vodnik nebeške vojske, satana in druge hudobne duhove, ki hodijo po svetu v pogubo duš, z Božjo pomočjo v pekel pahni. Amen.

Zaradi večjega števila mašnih namenov je večkrat za isti termin naročenih in oznanjenih več mašnih namenov. Darovi za ostale namene so oddani na škofijo Celje in od tam duhovniku, ki nima svojih mašnih namenov in mašuje po oznanjenih namenih. Hvala za razumevanje.

Za interno uporabo izdala: Župnija Gornji Grad, Attemsov trg 1, Gornji Grad.

Tel.: 03/838-30-90, splet: zupnija-gornjigrad.si.

Odgovarja Ivan Šumljak, župnijski upravitelj, mob. 041/691-639