OBVESTILA od 21.11.2021 – 5.12.2021

»Drive« Miklavževanje 2021 v Gornjem Gradu

Dragi otroci po dolgem letu odsotnosti, ko lansko leto svetega Miklavža ni bilo v našo župnijo zaradi COVID-a 19, se letošnje leto očitno vrača med nas, kamor še posebej lepo povabim tudi otroke iz Bočne, kakor  seveda vse ostale od blizu in daleč. Nekoliko posebno pa bo letošnje Miklavževanje, saj ne boste mogli kot običajno priti k svetemu Miklavžu v katedralo, ampak se boste tokrat pripeljali v svojih avtomobilih (drive) skozi »graščinski velb«, kjer vas bodo usmerjali naši gasilci PGD Gornji Grad. Otroci, kot vse kaže ste bili dobri in pripravljeni za mnoga dobra dela v letu, ki ja za nami, tako se je sveti Miklavž znova odločil priti med nas in sicer nekoliko prej kot običajno za njegov god. Letošnje »drive« miklavževanje bo tako v soboto 4. 12. 2021 ob 18:00. Prijavite se pri meni do nedelje, 28.11.2021, kjer boste prejeli tudi kuponček (dar je 10 EUR), s katerim se boste ta dan pripeljali k njemu.

Lepo vabljeni, da skupaj pripravimo nepozaben dogodek za naše otroke in njihove družine.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Verouk v dneh, ki prihaja …

poteka v učilnici pod že znanimi pogoji, dokler ne oznanimo kakšne spremembe. Tudi tokrat prosim, v kolikor se sumi na kakšno slabo počutje, da otroci preprosto ostanejo doma in se vam dragi starši zahvaljujem za razumevanje.

Srečanje ključarjev

V ponedeljek, 22.11.2021 po sveti maši ob 18.30 vabim na srečanje vse ključarje v prostore župnišča. Lepo vabljeni.

Srečanje biblične skupine

V ponedeljek, 29.11.2021 po sveti maši ob 18.30 vabim na srečanje biblične skupine v prostore župnišča. Lepo vabljeni vsi, ki imate radi Božjo besedo.

Prvi četrtek, prvi petek in prva sobota

V četrtek (v Bočni), petek in soboto bomo od 17:00 do 18:00 izpostavili Najsvetejše in zmolili litanije, ob 18:00 pa bo sveta maša. Lepo vabljeni k češčenju Najsvetejšega, k molitvi za blagoslov, zdravje in srečo po naših družinah in v naši župniji.

V petek (3.12.2021) bom obiskal bolnike: dopoldan Gornji Grad, popoldan Bočna.

Marijanski koledar in družinska pratika

Prejmete lahko tudi družinsko pratiko (6,50 EUR) in Marijanski koledar (2,5 EUR) za leto 2022. Hvala, ker s tem podpirate tudi Mohorjevo družbo in naše katoliške založbe.

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve

Gornji Grad: za teden od 22.11. – 28.11. naprošam žene in dekleta iz Attemsovega trga, za prihodnji teden od 29.11. – 5.12.2021 pa naprošam žene in dekleta iz Novega naselja, da prevzamete to skrb.

Bočna: za teden od 22.11. – 28.11. naprošam Ano Ročnik, Mojco Mlinar in Petro Krajnc, za prihodnji teden od 29.11. – 5.12.2021 pa naprošam Marijo Bark in Vanjo Krefl, da prevzamete skrb za čiščenje in krašenje svetišča. Iskrena hvala.

Sveti nadangel Mihael, brani nas v boju, bodi nam v pomoč zoper zlobnost in  zalezovanje hudobnega duha. Ukroti naj ga vsemogočni Bog, ponižno zato prosimo.

In ti vodnik nebeške vojske, satana in druge hudobne duhove, ki hodijo po svetu v pogubo duš, z Božjo pomočjo v pekel pahni. Amen.

Zaradi večjega števila mašnih namenov je večkrat za isti termin naročenih in oznanjenih več mašnih namenov. Darovi za ostale namene so oddani na škofijo Celje in od tam duhovniku, ki nima svojih mašnih namenov in mašuje po oznanjenih namenih. Hvala za razumevanje.

Za interno uporabo izdala: Župnija Gornji Grad, Attemsov trg 1, Gornji Grad.

Tel.: 03/838-30-90, splet: zupnija-gornjigrad.si.

Odgovarja Ivan Šumljak, župnijski upravitelj, mob. 041/691-639