OBVESTILA od 8.5.2022 – 22.5.2022

Srečanje ŽPS-ja, ključarjev in Karitas-a  s škofom

Lepo vabim vse predstavnice in predstavnike v okviru kanonične vizitacije župnije GG na srečanje s škofom, ki bo v ponedeljek po sveti maši v prostorih učilnice, pod župniščem. Lepo vabljeni.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Devetdnevnica na čast Svetemu Duhu ob pripravi na praznik svete birme

Nadaljujemo z devetdnevnico ob pripravi na praznik svete birme naših birmank in birmancev, ki bo v soboto, 14.5.2022 ob 10.00 dopoldan v katedrali tako za župnijo Bočna, kakor Gornji Grad.

Srečanje s škofom Maksimilijanom bo v ponedeljek, na dan Evrope, 9.5.2022 ob 17.30, h kateremu vabljeni tudi starši in botri. Sveta maša bo ob 19.00.

Čiščenje katedrale: sreda ob 15.00; sveta spoved za starše in botre: četrtek ob 15.00; generalka: petek ob 17.30.

13. maj – fatimska procesija

Kot vsako leto, tako tudi letošnje, se bomo v petek, 13. maja priporočili Fatimski Mariji. Po sveti maši bo tako procesija z lučkami, pri kateri vabim tudi vas, dragi župljani obeh župnij k sodelovanju, tako prosim pevce (povabljeni tudi iz Bočne), ministrante, ključarje za nošenje Marije in vse vas, dragi verniki obeh župnij, da se udeležimo slovesnosti, po sveti maši pa bo tradicionalna procesija z lučkami. Lepo povabljeni.

Bočna: BLAGOSLOV TRAKTORJEV na god sv. Izidorja, zavetnika kmetov

15. maja bo v Bočni ob godu svetega Izidorja, zavetnika kmetov tudi blagoslov traktorjev. Vsi kmetje in drugi ljudje dobre volje, lepo vabljeni k blagoslovu, da bo vsako opravilo, ko si pomagate z nepogrešljivim traktorjem na priprošnjo svetega Izidorja imelo blagoslov in boste deležni tudi Božjega varstva. Prav lepo povabljeni tudi župljani Gornjega Grada in drugih župnij naše doline, saj tovrstni blagoslov ne pozna meja.

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve

Gornji Grad: za teden od 9.5. – 15.5. naprošam starše birmancev obeh župnij, za prihodnji teden od 16.5. – 22.5.2022 pa naprošam žene in dekleta iz Podsmrečja, Spodnjega trga, in Kocbekove ceste, da prevzamete to skrb.

Bočna: za teden od 9.5. – 15.5. naprošam Regina Ločičnik, Marjana Suhoveršnik in Minka Rezoničnik, za prihodnji teden od 16.5. – 22.5.2022 pa naprošam Marjeto Zavolovšek ter Mileno in Tino Krebs, da prevzamete skrb za čiščenje in krašenje svetišča. Iskrena hvala.

Sveti nadangel Mihael, brani nas v boju, bodi nam v pomoč zoper zlobnost in  zalezovanje hudobnega duha. Ukroti naj ga vsemogočni Bog, ponižno zato prosimo.

In ti vodnik nebeške vojske, satana in druge hudobne duhove, ki hodijo po svetu v pogubo duš, z Božjo pomočjo v pekel pahni. Amen.

Zaradi večjega števila mašnih namenov je večkrat za isti termin naročenih in oznanjenih več mašnih namenov. Darovi za ostale namene so oddani na škofijo Celje in od tam duhovniku, ki nima svojih mašnih namenov in mašuje po oznanjenih namenih. Hvala za razumevanje.

Za interno uporabo izdala: Župnija Gornji Grad, Attemsov trg 1, Gornji Grad.

Tel.: 03/838-30-90, splet: zupnija-gornjigrad.si.

Odgovarja Ivan Šumljak, župnijski upravitelj, mob. 041/691-639