OBVESTILA od 23.6.2019 – 7.7.2019

Slovesnost sv. Gervzaija in Protazija v Rovtu pod Menino

Danes, v nedeljo, 23.6.2019 ob 15.00 bo v Rovtu pod Menino v cerkvici sv. Gervazija in Protazija slovesnost prinosa relikvij teh dveh imenitnih italijanskih svetnikov. Slovesnost bo vodil gospod škof msgr. dr. Stanislav Lipovšek. Lepo vabljeni k udeležbi, saj je to tudi edina cerkvica na Slovenskem, ki jima je posvečena.

~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Slovesnost lepih nedelj v naši župniji

Po prazniku Svetega Rešnjega Telesa in Krvi začenjamo obhajanje lepih nedelj v naši župniji, tako se bomo v nedeljo zbrali pri  svetem Lenartu, prihodnjo nedeljo pa pri svetem Florjanu. Doživljamo  čas vremenskih nevšečnosti, zato je še toliko bolj pomembno, da z vero v srcu zaupamo in prosimo za lepo vreme, hkrati pa tudi za blagoslov naših polj, gozdov in vsega našega dela. Molitev  nas povezuje z Bogom, ki uslišuje naše prošnje in saj veste tisti pregovor: »Po toči zvoniti je prepozno!« Zatorej lepo povabljeni, da se z živo vero udeležimo procesije in svete maše po podružnicah in slovesnosti šmohorske nedelje v katedrali. Kot vsako leto, vas vabim in hkrati prosim, dragi župljani, da namenite tudi kakšen dar za rože, zadaj v nabiralnik.

Prvi četrtek, prvi petek in prva sobota

V četrtek, petek in soboto bomo od 18.00 do 19.00 izpostavili Najsvetejše in zmolili litanije, ob 19.00 pa bo sveta maša. Lepo vabljeni k češčenju Najsvetejšega, k molitvi za blagoslov, zdravje in srečo po naših družinah in v naši župniji.

V petek (5.7.2019) bom obiskal bolnike po naši župniji.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Biblična skupina

Naslednje srečanje biblične skupine bo v ponedeljek, 24.6.2019 po sveti maši. Lepo vabljeni.

Srečanje župnijskega pastoralnega sveta

V torek, 25.6.2019 po večerni sveti maši lepo vabim vse članice in člane ŽPS-ja na naše srečanje. Lepo vabljeni.

Srečanje ključarjev

V sredo, 26.6.2019 ob 20.00 vabim vse ključarje na naše srečanje. Lepo vabljeni.

Oratorij 2019 – »Imaš moč!«

Poletni oratorij za otroke z naslovom »Imaš moč!« (o knjižnem junaku Petru Klepcu) bo letos od 12. do 16. avgusta. Dragi starši, lepo povabljeni, da svoje dopustniške dni prilagodite terminu oratorija in svojim otrokom omogočite teden veselja in radosti. Hvala.

Srečanje animatorjev letošnjega oratorija

Četrto srečanje animatorjev oratorija bo v petek, 28.6. po sveti maši. Lepo vabljeni.

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve

Za teden od 24.6. – 30.6. naprošam žene in dekleta iz Podsmrečja, Sp. trga in Kocbekove ceste, za prihodnji teden od 1.7. – 7.7. pa naprošam žene in dekleta iz Tlake in Tičjeka, da prevzamete skrb, za čiščenje in krašenje župnijske cerkve. Iskren Bog povrni!

Sveti nadangel Mihael, brani nas v boju, bodi nam v pomoč zoper zlobnost in  zalezovanje hudobnega duha. Ukroti naj ga vsemogočni Bog, ponižno zato prosimo.

In ti vodnik nebeške vojske, satana in druge hudobne duhove, ki hodijo po svetu v pogubo duš, z Božjo pomočjo v pekel pahni. Amen.

Zaradi večjega števila mašnih namenov je večkrat za isti termin naročenih in oznanjenih več mašnih namenov. Darovi za ostale namene so oddani na škofijo Celje in od tam duhovniku, ki nima svojih mašnih namenov in mašuje po oznanjenih namenih. Hvala za razumevanje.

Za interno uporabo izdala: Župnija Gornji Grad, Attemsov trg 1, Gornji Grad.

Tel.: 03/838-30-90, splet: zupnija-gornjigrad.si.

Odgovarja Ivan Šumljak, župnijski upravitelj, mob. 041/691-639