OBVESTILA od 28.2.2021 – 14.3.2021

Verouk za vse razrede »v živo«

Trenutna epidemiološka slika je nekoliko boljša, tako bomo poskusno srečanje veroučnih skupin prestavili »v živo«, torej ves verouk bomo ob upoštevanju vseh pravil NIJZ-ja (prosim da starši poskrbijo, da bodo otroci k verouku prihajali z maskami).

Ob tem tudi vse ostale, ne le otroke vabim k upoštevanju pravil, saj se virus še nikakor ni poslovil od nas. Poskrbimo za zdravje drug drugega in plemenit zgled.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Prvi četrtek, prvi petek in prva sobota

V četrtek, petek in soboto bomo od 17.00 do 18.00 izpostavili Najsvetejše in zmolili litanije, ob 18.00 pa bo sveta maša. Lepo vabljeni k češčenju Najsvetejšega, k molitvi za blagoslov, zdravje in srečo in Božje varstvo po naših družinah in v naši župniji.

V petek (5.3.2021) bom obiskal bolnike po naši župniji.

Duhovna postna priprava

V letošnjem postnem času se povezujemo z župnijo Velenje - Sv Martin, in Bl. škof Slomšek, župnijo Mozirje in Šmihel ter župnijo Rečica ob Savinji, kjer se vsak torek v postnem času srečujemo preko zoom-aplikacije ob Božji besedi. Naše naslednje srečanje bo v torek, 2.3.2021 in 9.3.2021 ob 19.00. Razen biblične skupine (povezavo prejmete na e-mail) vas prosim, da se prijavite na email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Lepo vabljeni.

Srečanje biblične skupine

V ponedeljek, 8.3.2021 ob 19.30 ste lepo povabljeni na srečanje biblične skupine, po večerni sveti maši ob 18.00, preko ZOOM aplikacije. Lepo vabljeni.

Peš romanje v Radmirje

Vsako leto se okoli »Gregorjevega«  naša župnija poda na romanje v Radmirje, a letošnje leto zaradi omejitve zbiranja tega, ne bo mogoče izpeljati. Tako vas vseeno vabim, da poglobimo molitev za našo župnijo in v ta namen raje naredimo kakšno dobro delo, in Bog

daj, da znova poromamo v Radmirje prihodnje leto.

Križev pot

V postnem času bo ob petkih zvečer pol ure pred sv. mašo križev pot, ki ga bom zaradi trenutnih razmer izvedel sam, lahko pa predlagate kakšen Križev pot, za kar se skupinam toplo priporočam. Lepo vabljeni k udeležbi vsak postni petek ob 17.30!

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

MOLITEV ZA ZDRAVJE V ČASU EPIDEMIJE

Usmiljeni Oče, tvoj Sin se je rodil, da bi nas odrešil.
Prosimo te, podeli vsem, ki trpijo zaradi epidemije, zdravje, potrpežljivost in moč.
V svoji dobroti tolaži bolnike in njihove svojce,nam pa odpri oči za vsako stisko

in daj, da bomo trpečim pomagali z dejanji.
Naj tudi v bolezni, trpljenju in preizkušnjah doživljamo tvojo bližino. Podpiraj zdravstvene delavce

in vse, ki skrbijo za bolnike. Prosimo te, naj bodo cepiva in zdravila dostopna vsem,

ki jih potrebujejo.
Rajnim bratom in sestram, ki so izgubili boj z boleznijo,
nakloni večno veselje, njihovim svojcem pa tolažbo vere in pogum.
Prosimo te, naj epidemija preneha, da bomo mogli živeti v miru in blaginji.
Po Kristusu, našem Gospodu. Amen.

Sveti nadangel Mihael, brani nas v boju, bodi nam v pomoč zoper zlobnost in  zalezovanje hudobnega duha. Ukroti naj ga vsemogočni Bog, ponižno zato prosimo.

In ti vodnik nebeške vojske, satana in druge hudobne duhove, ki hodijo po svetu v pogubo duš, z Božjo pomočjo v pekel pahni. Amen.

Zaradi večjega števila mašnih namenov je večkrat za isti termin naročenih in oznanjenih več mašnih namenov. Darovi za ostale namene so oddani na škofijo Celje in od tam duhovniku, ki nima svojih mašnih namenov in mašuje po oznanjenih namenih. Hvala za razumevanje.

Za interno uporabo izdala: Župnija Gornji Grad, Attemsov trg 1, Gornji Grad.

Tel.: 03/838-30-90, splet: zupnija-gornjigrad.si.

Odgovarja Ivan Šumljak, župnijski upravitelj, mob. 041/691-639