OBVESTILA od 27.9.2020 – 11.10.2020

15.45-16.30

1. razred

DAN PRVEGA SVETEGA OBHAJILA ZA 4. RAZRED

Dragi starši, pred nami je težko pričakovano 1. sveto obhajilo. Bog daj, da bi nam epidemiološka slika COVID-19 dovoljevala doživeti ta težko pričakovan dan. Domače župljane to pot, res lepo prosim, da bi ta dan (nedelja, 11.10.2020 ob 10.00) dopustili, da je to dan prvoobhajancev in njihovih družin, mi pa se udeležimo svete maše v soboto ob 19.00 ali v nedeljo ob 8.00 zjutraj. Iskreno se zahvaljujem za vaše razumevanje.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Prvi četrtek, prvi petek in prva sobota

V četrtek, petek in soboto bomo od 18.00 do 19.00 izpostavili Najsvetejše in zmolili litanije, ob 19.00 pa bo sveta maša. Lepo vabljeni k češčenju Najsvetejšega, k molitvi za blagoslov, zdravje in srečo po naših družinah in v naši župniji. Tokrat nas še posebej vabi molitev k prošnji za dušno in telesno zdravje vseh nas, še posebej prošnji za obvarovanje pred COVID-om 19. Prav je, da povemo da je naša občina trenutno, ena izmed 13 COVID-19 negativnih občin v Sloveniji (6,1%), vso priznanje torej občini in vsem organizacijam ter njihovim voditeljem, predvsem pa vsem prebivalcem, ki se trudimo ohraniti občino Gornji Grad zdravo in prijazno do vseh ostalih. Lepo vabljeni torej k molitvi in prošnji dobremu Bogu, da tako tudi ostane.

V petek (2.10.2020) bom obiskal bolnike in onemogle po naši župniji.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Priprava na krst v dekaniji Gornji Grad

·        SVETI KRST? O simboliki pri krščevanju in pomenu krsta za človeka; starša o tem, kako živijo vero v družini; pričevanje botra, ki želi biti dejaven kristjan

·        KJE? Frančiškanski samostan Nazarje

·        KDAJ? v četrtek, 8. oktobra 2020 ob 18.00; v četrtek, 14. januarja 2021 ob 18.00; v četrtek, 27. maja 2021 ob 18.00

Dragi starši, najprej vam čestitam za odločitev o rojstvu vašega otroka, hvala tudi za to, da sta se odločila za prejem svetega krsta. V kolikor je le mogoče, pa ste povabljeni, da se udeležite v naši dekaniji (Nazarje) tudi dekanijske priprave na sveti krst, potem pa se oglasite tudi pri meni, da se še pogovorimo o poteku same slovesnosti. Veselimo se skupaj tega najpomembnejšega koraka vajinega otroka v njegovem duhovnem življenju.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve

Za teden od 28.9. – 4.10. naprošam žene in dekleta iz Križa in Florjana, za prihodnji teden od 5.10. – 11.10.2020 pa naprošam starše prvoobhajancev, da prevzamete to skrb.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Sveti nadangel Mihael, brani nas v boju, bodi nam v pomoč zoper zlobnost in  zalezovanje hudobnega duha. Ukroti naj ga vsemogočni Bog, ponižno zato prosimo.

In ti vodnik nebeške vojske, satana in druge hudobne duhove, ki hodijo po svetu v pogubo duš, z Božjo pomočjo v pekel pahni. Amen.

Zaradi večjega števila mašnih namenov je večkrat za isti termin naročenih in oznanjenih več mašnih namenov. Darovi za ostale namene so oddani na škofijo Celje in od tam duhovniku, ki nima svojih mašnih namenov in mašuje po oznanjenih namenih. Hvala za razumevanje.

Za interno uporabo izdala: Župnija Gornji Grad, Attemsov trg 1, Gornji Grad.

Tel.: 03/838-30-90, splet: zupnija-gornjigrad.si.

Odgovarja Ivan Šumljak, župnijski upravitelj, mob. 041/691-639