OBVESTILA od 19.1.2020 – 2.2.2020

Molitev za nove duhovne poklice gornjegrajske dekanije, 19.1.2020 ob 15.00

Povabljeni k molitvi za nove duhovne poklice in vseh tistih, ki so že poklicani k delu v Gospodovem vinogradu, naše dekanije v Marijini cerkvi v Celju. Danes ob 15.00 bo najprej molitvena ura in nato sveta maša. Naročen je tudi avtobus, tako da lepo povabljeni, da se še odločite in potujete z nami. Odhod avtobusa je ob 13.45 iz avtobusne postaje.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Verouk

Dragi otroci in dragi starši znova nadaljujemo z našim veroučnim delom, tako vas lepo vabim znova v naše klopi. Nadaljujemo po razporedu, vabim pa vse otroke, ki še niste oddali svojih veroučnih in liturgičnih zvezkov, da se oddajo na našem prvem srečanju.

V ponedeljek, 20.1.2020 je verouk tudi za prvi razred. Lepo vabljeni.

Dragi starši in botri naših novorojenčkov

Na dekanijskem srečanju duhovnikov smo se dogovorili, da bi od letošnjega leta dalje, povabili vse starše, ki pričakujete otroka in hkrati tudi vaše botre na dekanijsko pripravo na prejem zakramenta svetega krsta. Opažamo, da se preprosto premalo zavedamo bogastva, ki nam ga zakrament svetega krsta podarja.

Najprej vas prosim, da me obvestite, da bi želeli, da bi bil vaš otrok krščen, se nato odločite za obisk enega ali drugega srečanja (pred svetim krstom!); po tem srečanju pa vas znova vabim na srečanje v župnišče, kjer bo neposredna priprava na dan svetega krsta in kjer bomo še vpisali tudi vse podatke za vašega otroka. Še posebej vas povabim, da bi bili naši otroci lahko krščeni v krogu župnijskega občestva, torej med sveto mašo, da lahko tako celotna župnija moli, prosi in se obenem veseli rojstva novega člana naše župnije. Hvala.

Lepo povabljeni torej na srečanji, ki bosta v frančiškanskem samostanu v Nazarjah:

13.2.2020 od 18.00 do 20.00 in pa 14.5.2020 od 18.00 do 20.00.

Biblična skupina

Srečanje biblične skupine bo v ponedeljek, 20.1.2020, po večerni sveti maši. Vsi vabljeni, še posebej pa tisti, ki Vam je ljubezen do Svetega pisma zaklad duhovnega življenja.

Sedežnina 2020

Dragi župljani, znova je leto naokoli in tako bomo z 2. nedeljo med letom (19.1.) začeli s pobiranjem sedežnine. Iskreno se zahvaljujem za vaše darove sedežnine, ki so namenjeni vzdrževanju sedežev in podestov naše katedrale. Bog povrni.

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve

Za teden od 20.1.–26.1. naprošam žene in dekleta iz Novega naselja, za prihodnji teden od 27.1.–2.2.2020 pa naprošam žene in dekleta iz Ror, Tajne in Proda, da prevzamete to skrb. Iskren Bog povrni!

KULTURNO DRUŠTVO GG VABI NA OGLED KOMEDIJE »THE ADDAMS FAMILY«, ki je komedija o najbolj normalni družini na svetu.

V DVORANI KULTURNEGA DOMA GG V SOBOTO, 25. 1. 2020, ob 19. URI

PONOVITEV V NEDELJO, 26. 1. 2020, ob 18. URI. Lepo vabljeni!

Sveti nadangel Mihael, brani nas v boju, bodi nam v pomoč zoper zlobnost in  zalezovanje hudobnega duha. Ukroti naj ga vsemogočni Bog, ponižno zato prosimo.

In ti vodnik nebeške vojske, satana in druge hudobne duhove, ki hodijo po svetu v pogubo duš, z Božjo pomočjo v pekel pahni. Amen.

Zaradi večjega števila mašnih namenov je večkrat za isti termin naročenih in oznanjenih več mašnih namenov. Darovi za ostale namene so oddani na škofijo Celje in od tam duhovniku, ki nima svojih mašnih namenov in mašuje po oznanjenih namenih. Hvala za razumevanje.

Za interno uporabo izdala: Župnija Gornji Grad, Attemsov trg 1, Gornji Grad.

Tel.: 03/838-30-90, splet: zupnija-gornjigrad.si.

Odgovarja Ivan Šumljak, župnijski upravitelj, mob. 041/691-639