OBVESTILA od 20.11.2022 – 4.12.2022

Srečanje župnijske Karitas

V ponedeljek, 21. 11. 2022 po sveti maši ob 18.30 uri vabim na srečanje župnijske Karitas, ki bo v Gornjem Gradu v kapeli. Vabljeni tudi tisti, ki se želite na novo pridružiti!        Lepo vabljeni!

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Po blagoslovu obnovitvenih del, bo sledila pogostitev za vse. Lepo prosim vse dobre ljudi, in se priporočam, če lahko prispevate kakšne domače dobrote. Kdor lahko, vabljen, da prinese v učilnico - kapelo v soboto, 26. 11. 2022. Bog povrni za vso vašo dobroto!

Priprava jaslic v župniji Bočna

Zaradi zimskih razmer, ki so na vidiku, lepo naprošeni župljani, da naberete in prinesete mah v Evgenov dom in sicer v soboto, 26. 11. 2022 med 8.00 in 10.00 uro. Lepo vabljeni vsi, ki ste pripravljeni pomagati pri izdelavi in postavljanju jaslic na srečanje, 1. 12. 2022 po večerni sveti maši. Vsi prav lepo vabljeni!

PETEK, 25. november

DUHOVNA PRIPRAVA NA BLAGOSLOV OBNOVITVENIH DEL IN ADVENTNI ČAS

Ob 18. uri v katedrali sveta maša in nagovor, gost črensovski župnik Zoran Car

Ob 19. uri na trgu prižig prazničnih luči in druženje ob čaju in kuhanem vinu

SOBOTA, 26. november

DUHOVNA PRIPRAVA NA BLAGOSLOV OBNOVITVENIH DEL IN ADVENTNI ČAS

Od 9.00 – 12.00 ure v galeriji Štekl - Delavnica adventnih venčkov in prazničnih aranžmajev z Matejo Iršič. Vabljeni vsi veroučenci, da s seboj prinesete tudi zelenje, svečke, okraske ...

Ob 17. uri v galeriji Štekl – nastop pevskega zbora Voice Movers z zimzelenimi popevkami

Ob 18. uri sveta maša, nagovor in blagoslov adventnih venčkov, gost laški nadžupnik g. Rok Metličar (generalni vikar, kancler in predsednik škofijske Karitas Celje)

Po sveti maši srečanje mladinske skupine. Lepo vabljeni!

NEDELJA, 27. november

BLAGOSLOV OBNOVITVENIH DEL - ob 10. uri slovesna sveta maša in blagoslov, vodi celjski gospod škof msgr. dr. Maksimilijan Matjaž. Po končani slovesnosti vsi lepo vabljeni na druženje ob glasbi, hrani in pijači!

Od 14.00-18.00 ure vabljeni v galerijo Štekl - obisk Krampusgruppe iz pobratene občine Maria Saal na avstrijskem Koroškem.

Srečanje ministrantov, 1. 12. 2022 po večerni sveti maši ob 18.30 uri v Bočni.  V soboto, 3. 12. 2022 ob 9. uri pa v Gornjem Gradu! Lepo vabljeni!

Romanje v Zagorje - 4. decembra smo, kot vsako leto, povabljeni v Zagorje ob godu svete Barbare. Prosim, da se čimprej prijavite! Odhod avtobusa je ob 16.00 uri. Vabljeni!

Miklavževanje 2022 v Gornjem Gradu

Otroci kot vse kaže ste bili dobri in pripravljeni za mnoga dobra dela v letu, ki ja za nami, tako se je sveti Miklavž znova odločil, da nas bo obiskal. Miklavževanje bo tako ponedeljek, 5.12.2022 ob 17. uri. Prijavite se pri meni, do petka 2. 12. 2022, kjer boste prejeli tudi kuponček (10 EUR). Lepo vabljeni, da skupaj pripravimo nepozaben dogodek za otroke in družine. Ob 18. uri bomo skupaj obhajali sveto mašo, po maši pa sledi druženje v župnijski kleti!

Marijanski koledar

Marijanski koledar (3 EUR) za leto 2023. Hvala, ker s tem podpirate tudi Mohorjevo družbo in naše katoliške založbe.

Prvi četrtek, prvi petek in prva sobota

V četrtek (v Bočni), petek in soboto bomo od 17:00 do 18:00 izpostavili Najsvetejše in zmolili litanije, ob 18:00 pa bo sveta maša. Lepo vabljeni k češčenju Najsvetejšega, k molitvi za blagoslov, zdravje in srečo po naših družinah in v naši župniji.

V petek (2.12.2022) bom obiskal bolnike: dopoldan Gornji Grad, popoldan Bočna.

Čiščenje in krašenje

Gornji Grad: V PETEK, 25. 11. 2022 ob 15. uri  naprošam vse dobre ljudi, ki jim dopušča čas in volja, da se pripravi katedralo za nedeljsko slovesnost, za prihodnji teden od 28. 11. – 4. 12. 2022 pa naprošam dobre ljudi iz ATTEMSOVEGA TRGA, da prevzamete to skrb.

Bočna: za teden od 21. 11. – 27. 11. naprošam Jožefo Tevž, Majdo Remic in Ivano Žmavc, da prevzamete skrb za čiščenje in krašenje župnijske cerkve in vse, ki vam dopušča čas in dobra volja! Za prihodnji teden od 28. 11. – 4. 12. 2022 pa naprošam Martino Krajnc, Brigito Miklavc in Olgo Mavrič, da prevzamete skrb za čiščenje in krašenje svetišča ter vse dobre ljudi, ki ste pripravljeni pomagati. Iskrena hvala.

Sveti nadangel Mihael, brani nas v boju, bodi nam v pomoč zoper zlobnost in  zalezovanje hudobnega duha. Ukroti naj ga vsemogočni Bog, ponižno zato prosimo.

In ti vodnik nebeške vojske, satana in druge hudobne duhove, ki hodijo po svetu v pogubo duš, z Božjo pomočjo v pekel pahni. Amen.

Zaradi večjega števila mašnih namenov je večkrat za isti termin naročenih in oznanjenih več mašnih namenov. Darovi za ostale namene so oddani na škofijo Celje in od tam duhovniku, ki nima svojih mašnih namenov in mašuje po oznanjenih namenih. Hvala za razumevanje.

Za interno uporabo izdala: Župnija Gornji Grad, Attemsov trg 1, Gornji Grad.

Tel.: 03/838-30-90, splet: zupnija-gornjigrad.si.

Odgovarja Ivan Hrastnik, župnijski upravitelj, mob. 031/369-598